A passzív jövedelem napjaink egyik népszerű fogalma. Hiszen ki ne szeretne pénzt keresni úgy, hogy nem dolgozik, és akár alvás közben is nő a bevétele. Ez ma már korántsem lehetetlen, de azért nem olyan egyszerű megvalósítani.
Az sem javasolt, hogy valaki lemondjon a munkájáról, a fizetéséről, és a passzív jövedelmei legyenek a kizárólagos bevételi forrásai. Hiszen a kocka könnyen fordulhat, de kiegészítő keresetként tökéletes alternatívát képezhetnek.
A passzív jövedelem tehát az a bevétel, ami nem aktív munkából származik. Nem igényel folyamatos munkavégzést, vagy felügyeletet. Alvás, pihenés, nyaralás közben is pénzt hoz a házhoz.
Az egyik fő előnye a passzív jövedelemnek ezért, hogy az adott személynek nem kell folyamatosan dolgoznia, hogy pénzt keressen, így több szabadideje maradhat. Ugyanakkor érdemes megjegyezni, hogy a plusz jövedelem létrehozása általában nagyobb befektetést igényel, és az eredmények elérése érdekében komoly erőfeszítéseket kell tenni.
A passzív jövedelemforrások közé tartozhat az ingatlan bérbeadása, a részvények és egyéb befektetési termékek vagy akár az online platformokon történő üzletkötésből származó profit is.
A passzív jövedelemötletek szinte végtelenek. Az viszont biztos, ha valakinek van megtakarítása, érdemes úgy befektetnie, hogy az magáért dolgozzon. Egy megbízható banknál például megtakarítási számlát nyithatunk, betéteket, egyéb termékeket vásárolhatunk.
Az online befektetés a 21. században már egyáltalán nem olyan eget rengető dolog. Akinek van egy jó ötlete, digitális üzlete, ami bevételt hoz, aranybánya lehet.
Fontos leszögezni, hogy a passzív jövedelem a szó szoros értelmében nem igazán tudja kiváltani az aktív bevételi forrásokat. Egy online befektetés, egy részvény, vagy az egyéb passzív bevételek összegét számos tényező befolyásolja, ellentétben egy állandó, fix és stabil havi fizetéssel.