A régi bútorzat elhasználódott, felfrissülés kellene, új életteret szeretne? Nagyon sokszor jó megoldás az ilyen helyzetekben néhány új bútor vásárlása. Mutatjuk a szakértők tanácsait!
1. Határozza meg a költségkeretet!
A legelső lépés a rendelkezésre álló költségkeret meghatározása – ennek alapján indulhat el a tervezés. Egyes esetekben a régi bútorzat akár a piacon is értékesíthető, ám mérlegelni kell, hogy az eladásba és a szállításba fektetett energia megéri-e a várható bevételt. A szükséges összeg akár a banktól is felvehető, itt tudja kiszámolni, milyen feltételekkel kaphatja meg.
2. Gondolja át a helyiségek funkcióit!
Érdemes felmérni a lakás helyiségeit, és átgondolni, hogy eddig mire használta, és ezután mire fogja használni. Ha nem jellemző a vendégjárás, nem biztos, hogy szükséges a 8 személyes ülőgarnitúra, ugyanígy, ha inkább házon kívül étkezik, a sokszemélyes étkezőasztalra és a hozzá kapcsolódó székekre nem feltétlenül kell költeni.
3. Nézzen szét az áruházakban!
Ma már nagyon sokféle online bútorvásárlási lehetőség is van – mégis azt javasolják az ebben járatos szakértők, ha teheti, menjen el személyesen, és próbálja ki a kinézett bútorokat, valóban olyan kényelmes-e a kanapé, mint ahogy elsőre látszik, vagy éppen elég sok ruha befér a szekrénybe – vagy az jóval kevésbé mély, mint ahogy azt Ön elsőre gondolta? Az áruházi látogatás alkalmával a bútorok minőségéről is képet alkothat.
4. Mérlegelje a praktikus szempontokat!
Feltehető, hogy az új bútorokat hosszabb időre választja ki – olykor egy komplett lakásfelújítással együtt zajlik a csere. Ma már megváltoztak az igények, a dizájn és a praktikusság mellett fontos szempont, hogy a bútorok aránylag könnyen mozgathatóak legyenek takarítás, vagy a lakás átrendezése esetén. Figyeljen arra is, milyen gyorsan változnak a trendek – mi volt a menő 2-3 éve, és mi most?
5. Válassza ki a kiegészítőket!
Az igazán otthonos hangulat eléréshez az alapbútorok mellett a kiegészítők is hozzájárulnak – ezekre általában nem is kell sokat költenie. Érdemes színben, hangulatban harmonizáló párnákat, vázákat, textíliákat választania – így lesz igazán kellemes az összhatás. A bútorforgalmazók és az áruházak ezekre az igényekre már abszolút felkészültek, jellemzően szaktanácsot is lehet kérni a témában az eladóktól.