Egy kis lakás sok szempontból praktikus, az viszont tény, hogy a pakolás okozhat némi fejtörést. A kulcs ilyenkor az, hogy minden egyes zugot úgy hasznosítsunk, hogy közben ne tűnjön rendezetlennek vagy zsúfoltnak otthonunk.
Építsük be a lépcsőt!
Ha galériás lakásunk van, a lépcső alatti tér remekül használható könyvespolcként, vagy akár beépítve tárolóként. Figyeljük meg, van-e olyan tér, ami kihasználatlan, de egy kis átalakítással hasznosítható. Ilyenek például az ajtók és ablakok feletti részek, amik így izgalmas keretet adhatnak otthonunknak.
Összecsukható bútorok
A falba rejthető vagy összecsukható bútorok nem új találmányok, mégis sokan idegenkednek tőlük, pedig manapság már igazán ízléses és esztétikus megoldás lehet a pici lakásokban. A legtöbb helyet az ággyal nyerhetünk, de a konyhaasztal esetében is hasznosíthatjuk ezt a megoldást.
Galéria
Ha a belmagasság adott, készítsünk galériát! Hálószobának tökéletes, de akár gardróbként, dolgozószobaként vagy pihenősarokként is szuper lehet. A galéria legnagyobb előnye, hogy helyet nyerünk vele, a látogatók elől azonban szinte teljesen rejtve marad, így egy apró garzonban is adott az elvonulás lehetősége.
Többfunkciós térelválasztók
Kis lakások esetében a „kettő az egyben” megoldások a nyerők. Nagyszerű választás egy olyan térelválasztó, ami egyben könyvespolc vagy virágállvány, vagy akár egy harmonikaajtó, ami dekorációs elem, de közben elrejti a konyhát a kíváncsi szemek elől. Még jobb, ha ezek az elemek mozgathatók, így mindig más és más elrendezése lehet lakásunknak.
Jó hír, hogy mindezek megvalósíthatók a lakásfelújítási támogatással, aminek igénylésével az állam a legalább egy gyermeket nevelő háztartásoknál fedezi a lakásfelújítási költségek 50%-át, de maximum 3 millió Ft-ot. Látogasson el a https://szemelyikolcson.raiffeisen.hu/lakasfelujitasi-tamogatas/ oldalra, és tájékozódjon a részletekről.